Průkopnická prohlídka Botanické zahrady se simultánním přepisem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ačkoli se Týden komunikace osob se sluchovým postižením uskuteční až na konci září, rozhodli jsme se s našimi partnery, Transkriptem on-line a Botanickou zahradou, nabídnout speciální prohlídky už v srpnu.

Ve středu 14.8. jsme vyrazili na historicky první prohlídku Botanické zahrady s přepisem on-line. S účastníky i s průvodkyní Zuzanou Švábenskou jsme se setkali ve skleníku Fata Morgana. Připravili jsme tablety, spojili se s přepisovatelem Martinem Čížkem a vyrazili jsme na prohlídku. Strávili jsme celkem 2,5 hodiny prohlídkou skleníku, části venkovní expozice kolem vinice sv. Kláry a nádherné japonské zahrady.

Tablety a přepis fungovaly výborně. Občas se text na displeji zastavil, ale to bylo dáno silou signálu. Jinak si účastníci pochvalovali možnosti během přepisu: měnit velikost písma, měnit  barvy displeje a písma, artikulaci průvodkyně.

Průvodkyně Zuzka byla profesionálkou tělem i duší. Velice rychle se adaptovala na novou situaci, kdy musela mluvit jiným tempem než obvykle, držet mikrofon a zároveň kontrolovat, jak se objevuje text účastníkům na displeji a zda pozorují to, co ukazuje.

Bylo to moc příjemné odpoledne a my se těšíme na další setkání v Botanické zahradě, která se uskuteční:

22.9. od 14h (neděle), 24.9. od 17h (úterý), 26.9. od 17h (čtvrtek), 29.9.od 14h (neděle)

DĚKUJEME tímto firmě VODAFONE, která nám věnovala 4 tablety. I díky věnovaným tabletům se komentované prohlídky mohou konat.

Článek pana Jaroslava Wintera o prohlídce z pohledu účastníka naleznete na helpnet.cz. Jak to viděl Ladislav Kratochvíl alias Kráťa naleznete na jeho blogu iDNES.cz. No a ZDE je krátká ochutnávka s pozvánkou na září.

 

Powered by WordPress | Designed by: diet | Thanks to lasik, online colleges and seo